Vstupné i jízdné lze platit kartou

Platební terminál je na lanovce i na štole.

Město Krupka zprovoznilo čtyři platební terminály, tedy elektronická zařízení, která umožňují provedení bezhotovostní transakce platební kartou. Jeden z terminálů je na městském úřadě, kde v pokladně zaplatíte kartou nejen veškeré poplatky, ale také zboží zakoupené v Turistickém infocentru městského úřadu. Další terminál je na služebně Městské policie, kde lze kartou uhradit vystavené pokuty. Město myslelo i na turisty a výletníky. Kartou je možné zaplatit jízdné na dolní stanici lanové dráhy a vstupné na štole Starý Martin. Propagační materiál a suvenýry se zatím v obou zařízeních platí i nadále v hotovosti, ale do budoucna, po vyhodnocení zkušebního provozu terminálů, se počítá i s variantou plateb kartou za zboží. V řešení je rovněž instalace terminálu na horní stanici lanovky.

25.08.2023

Autor: Lenka Navrátilová, Poslední aktualizace: 25.08.2023 08:14