UNESCO, Smlouva o partnerství

Hejtmani a starostové podepsali partnerství na hradě Krupka.

Partneři Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, památky světového dědictví, podepsali na hradě Krupka novou smlouvu

Hrad Krupka se ve čtvrtek 20. dubna 2023 stal dějištěm významné události. K podpisu Smlouvy o partnerství se zde sešli hejtmani Ústeckého a Karlovarského kraje a starostové a starostky měst a obcí patřících do Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který byl roku 2019 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Smlouvu o partnerství, která zajišťuje správu, ochranu, prezentaci a rozvoj Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, památky světového dědictví UNESCO, podepsali: Ing. Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje, Ing. Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje, RNDr. Michal Urban, CSc., ředitel Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., Jan Kuzma, starosta města Krupka, Valérie Marková, starostka obce Měděnec, Robert Petro, starosta města Horní Blatná, Lada Baranek Lapinová, B.A., místostarostka města Jáchymov, Mgr. Jana Nýdrová, starostka města Loučná pod Klínovcem a Ing. Jan Horník, starosta města Boží Dar.

Slavnostní akt moderoval PaedDr. Rostislav Kadlec, místostarosta Krupky a předseda správní rady společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgebirge. V úvodní řeči informoval přítomné o tom, že se kraje a obce společně zavazují, podpořit správu krušnohorské památky UNESCO významnými finančními prostředky, které budou využity nejen na administrativní činnost, ale také na vzdělávací, výzkumné a propagační aktivity.

 

Datum vytvoření

21.04.2023

Prohlédněte si fotogalerii

Autor: Lenka Navrátilová, Poslední aktualizace: 24.04.2023 09:12
Všechny články
Sdílet