Nová brožura pro rodiče s dětmi

Město Krupka vydalo brožuru s omalovánkami Poznej Krupku s permoníkem Cinrůdem!

V rámci projektu Prezentace historických důlních děl v Hornické krajině Krupka, součásti památky světového dědictví, vydalo Město Krupka za finanční podpory Ministerstva kultury ČR novou brožuru s názvem Poznej Krupku s permoníkem Cinrůdem! Brožura obsahuje hornické pověsti, informace o těžbě cínu a o zápisu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO. Pro děti je v brožuře omalovánková procházka po památkách Hornické krajiny Krupka s komentářem permoníka Cinrůda. Součástí brožury je také kvíz, křížovka a pohlednice. Město Krupka poskytlo brožury účastníkům celorepublikové akce Klubu českých turistů Za posledním puchýřem. K dostání je zdarma v informačním centru na městském úřadě, infocentru Hornické krajiny Krupka v Husitské ulici a ve štole Starý Martin.

Autor: Lenka Navrátilová, Poslední aktualizace: 22.11.2022 09:56